Prawo spółek handlowych, obsługa korporacyjna i compliance


 

Bogate doświadczenie w zakresie obsługi korporacyjnej przedsiębiorców, w tym spółek prawa handlowego, podparte gruntowną wiedzą z zakresu prawa spółek handlowych pozwala na świadczenie przez Kancelarię kompleksowej obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorców. Dbając o kwestie prawne przedsiębiorstwa zapewniamy Klientom Kancelarii możliwość pełnego skoncentrowania się na działalności operacyjnej przedsiębiorstwa oraz realizacji założonych planów i strategii biznesowych.

Kancelaria w ramach obsługi korporacyjnej przedsiębiorców w szczególności zapewnia doradztwo oraz przygotowanie dokumentów w ramach bieżącej działalności przedsiębiorstwa, w tym opracowywanie projektów uchwał oraz przygotowywanie dokumentów na zgromadzenia wspólników oraz posiedzenia zarządu, jak również przygotowywanie dokumentów do zgłoszenia zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Kancelaria podejmuje się świadczenia usług doradztwa oraz przygotowania dokumentów do założenia spółek, a także ich rejestracji oraz zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną na etapie łączenia albo podziału spółki, jak również w toku procedur przekształcenia formy prawnej przedsiębiorców. Kancelaria świadczy usługi prawne w porozumieniu z Klientem, uwzględniając jego potrzeby i założenia biznesowe, mając na względzie optymalizację prawną oraz podatkową struktury przedsiębiorstwa Klienta oraz ochronę prawną członków organów spółek kapitałowych.

W ramach obsługi korporacyjnej przedsiębiorców Kancelaria korzysta z bogatego doświadczenia w tym zakresie radcy prawnego Marcina Kortusa, który przez ponad 5 lat świadczył obsługę prawną na rzecz spółki prawa publicznego notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie w charakterze prawnika in house poznając realia wewnętrzne funkcjonowania spółek prawa handlowego tworzących grupę kapitałową.

Kancelaria w ramach usług prawnych oferuje ponadto doradztwo w zakresie zapewnienia zgodności działalności gospodarczej Klienta Kancelarii z regulacjami prawnymi, a także zapewnia reprezentację Klientów w negocjacjach z kontrahentami przy zawieraniu umów handlowych, jak również podejmuje się reprezentowania Klientów przed sądami oraz w toku windykacji należności, w postępowania egzekucyjnych i zabezpieczających.

 


 

Sprawdź także